Whatsapp’tan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Whatsapp hayatımıza girmesi ile mesajlaşma, ses kaydı, fotoğraf veya dosya gönderimi artık internet üzerinden yapılır oldu. Kullanılan operatörler için büyük kayıp olduğu gibi artık sms yerinde direk akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulama kullanılıyor. Sevdikleriniz ile fotoğraf paylaşımını çok hızlı şekilde yapabilirsiniz. Whatsapp sizin mesajlaşma ve fotoğraf gönderiminizi hiçbir şekilde kendi bünyesinde barındırmamaktadır. Sildikten sonra fotoğraflarınız yazılarınız tamamen siliniyor ama telefonunuza daha sonradan ihtiyaç olacağından dolayı yedek alınmaktadır. Hem de whatsapp kullanıcıları için bu yedekleme oldukça değerlidir. Fotoğraf gönderdiniz veya aldınız ve sonra sildiniz mi o zaman kayıtlar telefonunuzun whatsapp klasörünün içinde barınıyor demektir. Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar için fotoğraf yedeklerinize nereden ulaşabileceksiniz onun anlatmını yapacağız.

Fotoğrafları geri getirmek için izleyeceğiniz yol; Dosyalarım > WhatsApp > Media > WhatsApp Images geliniz. Burada çıkacak olan fotoğraflar WhatsApp’tan size gelen fotoğrafların yedekleridir, Sent klasörünün içindekiler ise sizin gönderdiğiniz fotoğrafların yedekleri bulunur.

24 YORUMLAR

  1. Merhaba, telefonumda yer açma için bazı dosyaları siliyordum Dosyalarım – WhatsApp – Media – WhatsApp Images>sent de en sık temizlediğim yerlerden biri. Yanlışlıkla, sent yerine tüm whatsapp imageslari silmek için düğmeye bastım, farkettim hata yaptiğimi ama yine de bir kısmı silindi, kurtarma yolu var mı?

    • Merhaba, google play de ” disk digger” adıyla bir program var. Telefonumdan whatsapp ı kaldirmam sonucu bütün fotograflarim silinmişti. Az önce uygulamayı indirdim ve 5 dakikaya kalmadan tüm fotoğraf geçmişim i gördüm, silinen fotoğrafları da başarılı bir şekilde geri yükledi. Hala bu sorunu yaşıyorsanız, ya da bu sorunla ilk kez karsilasiyorsaniz size de bu programi kullanmayı öneriyorum.

  2. whats app fotoğraf albümüm silinmiş. Dosyalarım > WhatsApp > Media > WhatsApp Images yaptığım zaman sadece SENT klasörü geliyor. Gelen resim klasörü burada da yok nasıl bulabilirim? teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz