Sorular Cevaplar

Yağ Lekesi Nasıl Çıkartılır

Zorlu lekelerden biri yağ lekesidir. Yağ lekesi genellikle ön işlem gerektiren bir lekedir. Yağ lekesini çıkarmanın birçok yolu vardır. Bunlardan biri yağ lekelerine çamaşır sodası kullanmaktır. Bir kovanın içine, biraz ılık su koyun. İçine iki yemek kaşığı kadar çamaşır sodası ekleyin. Hazırladığınız suyun içine yağ lekesi olan kıyafetinizi koyun. Bir gece beklettikten sonra makinenin ön yıkama programını ayarlayıp yağlı kıyafetini yıkayın. Yağ lekesinden eser kalmayacaktır.

Yağ lekesi nasıl çıkartılır, yağ lekesini çıkarmak zor mudur, elbette herkesin lekeleri çıkarmakta kullandığı bir yöntem vardır. Ancak hangi lekeye nasıl işlem yapılacağını bilirseniz, lekeleri çok daha kolay ve hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Yağ lekesini çıkarmak için, eğer yağlı olan giysiniz beyazsa çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Çamaşır suyuna yağ lekesi olan giysinizi ıslatın. Bir gece beklettikten sonra makineye atıp ön yıkama yapın. Yağ lekesinden eser kalmayacaktır. Yağ lekesini çıkarmak için bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. İyi bir bulaşık deterjanı yağ lekesini söker, yağ lekesinin üzerine bulaşık deterjanı döküp, çitiledikten sonra makineye atıp yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu