Okul

Yakın Çevremizi Tanımanın Önemi

Yaşamımızı devam ettirebilmek için yakın çevremizden faydalanırız. Günlük ihtiyacımıza yönelik gerekli görülenler yakın çevremizde bulunur. Bunlar hava, su, toprak, bitki, insanlardan meydana gelir. Hepsi bir araya gelerek çevremizi oluşturup yaşamımızı sürdürmeye devam ettirebiliriz. Çevremizde evimiz, sokağımız, okulumuz, marketimiz, komşularımız, çarşımız ve dükkanlar bulunur. Bunlar bize ait olan yakın çevremizin tanımını oluşturmaktadır.

Günlük her türlü gereksinimlerimizi karşılarız. İhtiyaç duyduğumuz her şeyi karşılar. Pazarlar, çarşılar, dükkanlardan lazım olanları alarak yaşamamıza devam ederiz. Postane, belediye binası, okul, hastane, duraklar yakın çevremizi oluşturmamızı sağlıyor. Rahat etmemizi sağladığı gibi kendimizi huzurlu hissederiz. Olabilecek sorunlara karşı kendi çözümlerimize ulaşmamızı sağlamaktadır.

Çevremizdekilerle iletişim halinde olmamız yeni mekanlar keşfetmemizi sağlar. Yeni yerler ihtiyaçlarımızı karşılaşmamızda kolaylaştırır. Çevremizde tanıyan kişiler uzak durmamız gereken yerleri bilerek bizlere yol gösterirler. İhtiyaçlarımızı karşılayacağımız alanların belirlenmesinde yardımcı olurlar. Her türlü ihtiyaçlarımız yakın çevremiz karşılar. Elimizin avucu gibi çevremizi bilmeli, tanımalı ve araştırmalıyız. Bunlar bilindiği sürece hayatımızı düzene koymamıza yardımcı olur. Yeni yerlere gittiğimiz zaman zorluk çekeriz. Yakın çevreyi bilmenin önemini bu sayede anlamış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu