Okul

Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon

Yardımlaşmak insanlık için erdemden öte değere sahiptir. İnsan olarak bir başkasına yardım etmek bize bir şey kaybettirmediği gibi kazandırır. Arkadaşlık bağları kuvvetlenerek insanlar arasındaki ilişkiler daha ileriye ulaşır. Tabiat insanlara her anlamda yardımcı olduğu gibi yön göstermektedir. Toplumu ayakta tutan değerlerin en üstünde yardımlaşma gelmektedir.

Maddi ve manevi olmak üzere iki çeşit yardımlaşma vardır. İnsanlar imkanları geldiğince iki şekilde de yardımda bulunabilir. Manevi olarak yardımcı olunur, sıkıntılı günde kendisini birisinin dinlemesini isteyebilir. Biz morali bozuk olduğu zaman başını koyacağı omuz olabiliriz. İhtiyacı olduğunda elimizden gelen beceriler doğrultusunda yardımcıda olabiliriz. Maddi durumlar ise imkanlar yettiğince olmaktadır. Elverişli olduğu müddetçe maddi anlamda da yardımlar yapılır.

Milli birlik ve duyguları içerisinde karşılıksız yardımlarda bulunuruz. Yeri geldiğinde hiç tanımadığımız insanlara yardım ederek yol gösteririz. Toplum içindeki bireylerle bağlar kurarak saygı kazanır seviliriz. Çünkü birlik beraberlik her şeyden önemlidir. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için insanlar bir olmalı öyle hareket etmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu