Sorular Cevaplar

Yaşadığınız Yeri Sevmeniz için Öneriler

Yeni yaşam alanlarında yaşamak zorunda kalabiliriz. Evimiz, memleketimiz ya da işimizden dolayı farklı yerlere taşınabiliriz. İlk zamanlar bize heyecanlı gelse dahi ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşamamız kaçınılmaz olur. Kendimizi kötü hissettiğimiz, canımızın sıkıldığı vakitler dahi olabilir. Mecbur kaldığımız bir yerde yaşamamıza devam etmeliyiz, elimizden geldiğince imkanlardan yararlanarak yaşama devam edilebilir. Yaşadığımız yeri sevmemiz için yapabileceğimiz aktiviteler mutlaka var. Bunları göz önünde bulundurarak bulunduğumuz yer bize kötü olmaktan daha çok eğlenceli, renkli gelmesi mümkündür.

Çevrenizi tanıyın
İnternetten yaşadığınız yerle ilgili araştırmalar yapınız. Tarihi, kültürel ve antik kentleri varsa ziyaret ediniz. Eski yapıların mimarisi hoşunuza gidecektir göz gezdirmenizde fayda var.

İnsanların ne yaptıklarını öğrenin
Gün içinde eğlenmek, vakit geçirmek için insanlar ne yapıyor takip edin. Mutlaka yaptıkları faaliyetler olup onların eğlencesine eğlence katıyordur. Takip edin, öğrenin ve sizde katılın. Yaşayacağınız güzel anlar sizi yaşadığınız yeri sevdirecektir.

Yemeklerini tadın
Damak lezzetinize önem veriyorsanız farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Her yörenin ve yaşanılan yerin farklı lezzetleri vardır. Mutlaka tatmalısınız, keyif almanıza olanak sağlar.

Sahip olduklarınıza şükredin
İşiniz, eviniz, memleketiniz, giysileriniz, ayakkabılarınız gibi sahip olduklarınıza daima şükredin. Size yaşam veren şeylerden nefret etmemeli onlara şükranlarınızı sunmalısınız.

Olumlu düşünün
Ne düşünüyorsanız o’sunuz sözünü unutmayın. Kendinizi nerede görüyorsanız eğer orada sayılırısınız. Davranışlarınız, hareketleriniz ve kararlarınız size her alanda yardımcı olabilir.

İnsanları tanıyın
Sevmediğiniz bir yer dahi olsa insanlarını tanımak size sevdirebilir. Çevrenize bakın, olumlu şeyler düşünün ve insanları tanımayı kendinize görev edinin. Onların hayat hikayelerini ve yaşadıkları yerleri öğrenin. Farklı yüzleri olan, kültürlerden gelen insanlar hep merakınızı uyandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu