Okul

Yaşlılara Karşı Sorumluluklarımız Nelerdir

Doğumdan ölüme kadar bir yaşam süreci vardır bu zamanlar içersinde bebek, çocuk, genç, orta yaş ve yaşlılık olarak dönemlerden geçeriz. Dünyamız tarihi boyunca milyarlarca insanı tiyatro sahnesi gibi herkese rol vermiştir. Ülkelerin yaşam ortalamasına göre değişiklik gösterebiliyor. Yaşlılar büyüklerimiz olduğundan dolayı bizler gibi sağlıklı ve dinç değillerdir onlara karşı bir takım sorumluluklarımızın olduğunu bilmemiz gereklidir.

Yaşlanan insanlar görevlerini yapmış olurlar onların beklediği tek bir şey varsa oda ölüm olmaktadır. Ülkemizde yaşlı insanlara karşı yeterince yardımcı olunmadığı gibi toplum içersinden dışlanmaktadır. Onları aramıza dahil ederek tecrübelerinden faydalanabiliriz. Sözlerini dinlememiz gerekiyor bir yaşam tecrübesi vardır. Saygı ve sevgi içersinde hiçbir zaman kusur işlenmemesi gerekli olur. Onların en büyük sorunlarından biriside yalnızlık olacaktır kimselerin farkına varmamasıdır. Büyüyen çocuklardan onlara bakmayıp ilgilenmemesi ile başlar. İhtiyaçları karşılanması gereklidir sıklıkla ilgi gösterilmesi lazımdır.

Büyüklerimize karşı devamlı ilgili olup onların hayır duasını almamız gerekir. İyi davranmalıyız nasıl bizler için fedakar bir aile olduysa öyle olması lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu