Okul

Yaz Ne Zaman Başlar

Yaz mevsimi, kışın bitmesiyle birlikte gelen güzelliktir. En güzel mevsimlerden biri olarak görülür. İnsanların soğuktan arındığı sıcakların geldiğinin habercisi ve tatildir. Bir çok kişi yaz mevsiminde tatilini yaparak en güzel şekilde geçirmek ister. Yıl boyunca yaz mevsimi için planlar yapılır. Çalışmaktan yorulan insanlar için dinlenmenin vakti olarakta görülür. Yıl içinde sadece 3 ay boyunca yaşadığımız yaz ne zaman başlar ve biter bilgi sahibi olalım.

Bir yıl dört ayrı mevsimden oluşmaktadır. Her mevsimin kendine has özellikleri vardır. Yaz ayı ile beraber havalar ısınır, çiçekler açar, bitkiler yeşillenir ve doğadaki canlılar uyanır. Denizlerin ısınmasıyla birlikte insanlar kendilerini serin sulara bırakır. Havaların sıcak olması daha ince ve açık renkli kıyafetlerin giyilmesini sağlar.

Yaz mevsiminin başlangıç tarihi 21 Haziran bitişi ise 31 Eylül’dür. Her mevsimin yaşandığı dönemler olur, bazen mevsimler arasında günlerle oynamalar olur. Sıcak havalar beklerken soğuk havaları yaşayarak yaz yağmurları içerisinde kendimizi bulabiliriz. Küresel ısınmaya neden olanlar etkenlerden dolayı tarihler arasında ufak oynamalar olmaktadır. Yaz mevsimi yaşamayı bekleyenler yağışlarla soğuk havayla karşılaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu