Okul

Yazın Gölge Hoş Kışın Çuval Boş

Yaşamak için çeşitli ihtiyaçlara gerek duyar. Bunların başında beslenme ve su ihtiyaçları gelir. İnsanlar yaşamak için ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaları gerekmektedir. Emek vererek alın teri döktükten sonra ihtiyaçları olan besinleri karşılar olurlar. Çaba göstermeyip emek vermedikleri zaman yiyecek alacak parayı bulamazlar.

Çalışan kişiler para kazanarak geçimlerini sağlayabilirler. Kendi ayaklarını üstünde durabilirler. Kış aylarına işler kesat gittiğinden dolayı yazın çalışmalıyız. İşlerimizi yaparak kazandığımız paradan belli miktar tasarruf yaparak cebimizi doldurabiliriz. Yazın ayların istirahat eden kişiler sonraki zamanda sıkıntı çekerler. Daima sabırlı olarak yaşamak için çalışmaları gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Kış mevsiminde şartların zor olacağını bilerek yazın daha çok çalışarak hayatlarını kolaylaştırabilirler. Yaz mevsiminde sürekli tatil yapanlar kış aylarında birikim yapamadıklarından dolayı zorlu zamanlar geçirirler. Kış mevsimini rahat geçirmek için hazırlıklar önceden yapılmalıdır.

Kışın soğuğunda paraya daha çok ihtiyacımız olacağından kenara birikim yapmalıyız. Tatil yapıp keyfimize bakarsak kışı zor atlatırız. Birikimlerimizin olması kış aylarında rahat geçirmemizi sağlayacaktır. Yazın güzellikleri sadece dinlenmek keyfini çıkarmaktan daha çok birikim yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu