Okul

Yerli Malı İle İlgili Kompozisyon

Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı, sloganından yola çıkarak kendi malımızı ne denli önemli olduğunu görebiliriz. Yerli malı kullanımı bir milletin kalkınması, gelişmesi ve yükselmesi için önemlidir. Kendi ürettikleri malı kullanan ihtiyaçlarını karşılayan insanlar için gereklidir. Toplumsal bir şuurla millet olma ideali ortaya koyarak hareket etmektedir.

Yerli malı, milletin kendi kendini yönetebilmesi kendi ihtiyacını karşılayabiliyor olmasıdır. Ülkemizde 12-18 Aralık arası yerli malı haftası olarak kutlanmaktadır. Kamuoyu bilinçlendirme çalışmaları yapılarak, yerli malının önemini anlatan yazı şiirler okunur. Amaçlanan hedef üretimi arttırmak, iş gücünü kuvvetlendirmek, üretim için teşvik sağlamak, milli birlik ve beraberlik sağlanmalıdır. Toplumsal olarak ülkenin geleceği ve kalkınmasında yerli malının kullanımı gereklidir. Dış dünyaya bağlı olmak ülkemizin kaybetmesine sebep olur.

Yerli malı üretimi ve kullanımı sayesinde ülkemiz kazanır. Üreten, atıcı, alıcı kısaca ülke kazanır. Yerli malının üretimi ve kullanımını teşviklerle arttırılarak daha parlak geleceklere ulaşırız. Üretim ve kullanıma dair her şey paylaşılarak insanlara yol gösterilmeli. Atalarımız milli kaynaklarımızın kullanmanın önemini kurtuluş savaşında yaşadığı zorluklarla anlamıştır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu