Okul

Yetkili Biri Olsaydınız Çevrenin Korunması İçin Neler Yapardınız

Çevre, canlı ve cansız varlıkların yaşamlarını sürdürdükleri alandır. Canlı ve cansız varlıklar ekosistemi oluşturduğundan her canlının yaşamı önemlidir. Çevrenin korunması sayesinde canlıların yaşamları da korunmuş olur. Çevre sorunlarının başında betonlaşma ve kirlilik gelmekte.

Doğal yaşam alanları yok edilerek yerine betonlaşmaya geçilmekte. Yeni yaşam alanları kurulurken çevrede yaşayan canlı ve cansız varlıklar düşünülmez. Onlar ortadan yok edilerek verimsiz hale gelen betonlaşma sağlanır. Zaman içerisinde bölgedeki canlı yaşamı son bulur. Bir diğer sorun ise çevre kirliliğidir. İnsanların çevrelerini önemsememesi sonucunda ortaya çıkan kirliliktir. Her geçen gün arttığı gibi canlı yaşamını tehdit etmektedir.

Yetkili biri olsaydım eğer çevredeki imar planlarını tekrar baştan düzenlerdim. Yeni yerleşim yerlerinin doğal yaşama zarar vermemesi için izin vermezdim. Kentleşme de doğal yaşamı korumaya yönelik hazırlardım. Çevredeki kirliliğine sebep olan maddeleri ele alarak hesap yapardım. Çevre sorunlarının azaltılması ve giderilmesi için çalışırdım. Gelecek nesiller çok daha temiz ve sağlıklı yaşayabileceği alanlar olurdu. Toplumun bilinçlenmesi için seminerlerin düzenlenmesi, broşürlerin dağıtılması, cezaların ise caydırıcı seviyede olması için çalışırdım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu