Okul

Yoksullara ve Öksüzlere Yardımcı Olmak İçin Neler Yapabiliriz

Toplumsal olarak çevremizde olanlara duyarsız kalmamalıyız. Yaşananlara kulak vermeli eksiklikleri tamamlamak için elimizden geleni yapmamız gerekir. Sosyal ve yardımlaşma insanlığın merhameti ile kendisi arasında durumdur. Yoksul ve öksüz insanlar sokaklarda yardıma muhtaç yaşarken onlara uzanacak eller hayatlarını değiştirebilir. Bilinçlenerek o insanlarında yaşamaya hakkı olduğunu unutmamalıyız. Destek çıkarsak sorunların üstesinden gelir sıkıntıları aşmamız mümkündür.

Toplumun refah düzeyi içinde yaşaması barışı, birlik beraberliği, yardımlaşma ve dayanışmayı getirir. Çevremizdeki insanların sıkıntılarını görmezlikten gelmeyerek destek çıkmalıyız. 80 milyon kişinin yapabileceği inanılmaz şeyler vardır, birlik olursak ülkemizi en üst düzeye götürebiliriz. Yetimler, öksüzler, yoksullar, muhtaçlar, mağdurlar, mazlumlar, miskinler, yolda kalmışlar, kimsesizlere uzatılacak eller ile harikalar yaratılır. Elmaslarda çamurdan çıkar marifetli ellerde işlenerek pahabiçilmez olurlar.

Yoksuz ve öksüzlere yardımcı olmak için şunları yapabiliriz:

+ Maddi ve manevi anlamda destek olunmalı.

– Yoksul ve öksüzleri incitmeden vakıflarda hayatlarını kurmaları için yardımcı olmalıyız.

– Manevi olarak insanların yanında olmalıyız. Maddi olmasa dahi manevi desteğimize ihtiyaçları vardır.

– Toplumda birlik ve beraberlik için çalışmalıyız. Dayanışma ve yardımlaşma onların sorunlarını çözer.

– Eğitim almaları için ücretsiz burslar verilmeli. Hayata tutunma çabaları onların kendilerine ve topluma faydası olmalarını sağlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu