Teknoloji

Yurtdışından Gelen Telefonu Açtırma

Yurtdışından gelecek olan telefonun maliyeti çok daha az olduğundan gelenler varsa oradan siparişlerimizi verebiliyoruz. Telefonlar ülkemizde yüklü vergi miktarı ile olduğundan dolayı Avrupa ülkelerinde ucuz rakamlara alınabiliyor. Günümüzde bir çok kişinin yaptığı telefon, tablet, bilgisayar, laptop gibi ürünleri artık oradan siparişlerini veriyorlar.

Yurtdışından her ülkemize giriş yaptığınız zaman pasaportunuz ile birlikte 1 tane açtırabilirsiniz. E-devlet üzerinden giriş yaparak kaydınızı pasaport bilgileriniz doğrultusunda 115 TL gibi rakama yaptırarak ülkemizde sınırsız kullanım hakkına sahip olunabilir.

e-devlet üzerinden Pasaport kullanarak İmei kaydı yaptırma
Yurtdışından getirdiğiniz telefonu vergi dairesi veya bankalara yatırdığınız 115 TL miktarında harçtan sonra dekontunu saklayınız.

e-devlet üzerinden BTK başlığı altındaki IMEI sayfasına giriniz. Kişisel bilgileriniz, pasaport, ödeme dekontu sayesinde bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

BTK sistemi sayesinde bilgilerin girilmesi sonucunda eşleşmesi durumunda otomatik olarak IMEI kaydı yaptırılmış olacaktır.

Dışarıda Yaptırılan Kayıtlar Güvenlimi?
Telefon getirttiniz ama fazladan kayıt yaptırmanız gerekiyor o zaman ek pasaport kullanan kişilere ihtiyacınız olacaktır. 150-300 TL arasında değişen rakamlar doğrultusunda telefonlarınızın kaydını yaptırabilirsiniz. Tanımadığınız kişilere kayıt yaptırmayınız başınıza iş gelebilir.

Kayıt İçin Ödenecek Harç Miktarı Ne Kadar?
Harçlar kanunu genel tebliği doğrultusunda 100 TL kadar harç ödemeniz gerekmektedir.

imei kaydı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu