Okul

Zahmet Olmadan Rahmet Olmaz İle İlgili Kompozisyon

Hayat beklentilerle dolu olduğundan ulaşmak istediğimiz yere gelmek için çalışmamız gerekir. Hayallerimiz durduk yere gerçekleşmez ancak çalışırsak bir yerlere kolaylıkla gelebiliriz. Zahmet olmadan rahmet olmaz, atasözünde bize çalışmanın önemi anlatılmaktadır.

Hayatta hiçbir şey önümüze gelmez, bizim gidip onu almamız gerekir. İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için çalışmak ve emek vermek zorunadır. Bir pazarcının sabahın erken saatinde hale giderek ürünler alıp tezgah açması gibidir. Pazarcı zamanında halden ürün alıp pazarını açmazsa kazanması zor olur. Bazen kendi hayatımızdan yapacağımız fedakarlıklar daha iyi yaşamamızı sağlar. Uykumuzdan fedakarlık etmezsek nasıl bir yerlere gelebiliriz diye düşünceler ortaya çıkar. Biz üzerimize düşeni yapmalıyız. Rahatımızdan taviz vererek işlerimizi yapmalıyız ki bir yerlere gelelim. Çalışmadan, gayret göstermeden beklenti içerisine girmemeliyiz. Çalışmamızın karşılığını er ya da geç göreceğiz o zaman çektiğimiz tüm zorluklar bize kendimizi iyi hissettirecektir. Başarmak önemliyse hayatta çalışmakta o kadar önemlidir. Sürekli başkalarından medet umarak elimizi bir şeye sürmeden başarı beklemek çok yanlıştır.

Kazanç ve bereketin bize gelmesini bekliyorsak eğer azimle çalışmalıyız. Her işin hakkını vererek en doğrusunu yapmamız gerekir. Biz doğru düzgün çalışırsak eğer rahmet kendiliğinden bize gelecektir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu