Okul

Zamanın Verimli Kullanılması Kompozisyon

Bilmiyoruz ama hayatımızda en değerli şey zamandır. Doğru şekilde kullanıldığı sürece insanların ulaşmak istedikleri yere ulaştırır. Boşa harcandığı zaman geçmişte pişmanlıklar bırakır. Doğru kullanılması gerekir, fazladan bulamayacağımız ve kısıtlı olduğunu mutlaka bilmemiz gerekmektedir. Hayatta geçirdiğimiz her saniyenin daha önemli vardır.

Uyuduğumuz zaman dahi ömrümüzden ömür gidiyor. Yarın gelir ve ömür bitmez gibi gelse dahi elbet bir gün bitecektir. Ömrümüz aldığımız nefeslerle birlikte tükenir. Anı yaşayarak güzel şekilde zamanımızı geçirmemiz gerekiyor. Güzel, sağlıklı ve huzurlu bir aile için bunlar gereklidir. Gelmeyecek bir an için ileri de pişman olmamak gerekir, en güzel şekilde yaşanması o anın güzel geçirilmesi gerekir. Zamanla birlikte insanların neler kaybettikleri bilinir, ölümler dahi saniyeler, dakikalarla birlikte gelmektedir. Doğru kullanılacak zaman insanların ömrüne ömür katarak geleceğine daha hazırlık sağlar

Bir insan zamanını doğru şekilde kullanmıyorsa eğer ona ihtiyacı olacaktır. Biriken işler doğrultusunda kendisinin zamanını hesaplayarak öyle halletmesi gerekir. Kalan ve biriken işler insanların ömrümden ömür alır ve yapmak istemez. Zaman verimli kullanıldığında biriken işte olmaz, ileri de can sıkan durumlarla da karşılaşılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu