Okul

15 Temmuz Darbe ile ilgili Kompozisyon

15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi için önemli bir dönüm noktası olmuştur. Demokrasinin bir kez daha galip geldiği mücadeledir. Tanklara silahlara karşı dur demesini bilen Türk milletinin azmi kararlılığı görülmüştür. Ezan sesleriyle beraber harekete geçen Türk halkı bir kez daha gazi olmuştur. Verilen şehitler gazilere baktığımızda yediden yetmişe her yaştan insanın mücadelesini görülüyor.

Dış güçlerin etkisinde kalan insanlara vaatler sunularak harekete geçmesi istendiği o gece kader gecesiydi. O gece kahramanlık sahnelerine şahit olan Türk halkı için artık ölüm bir son değildi. Vatanına sahip çıkarak özgürlükleri için mücadele edeceklerdi ya da özgürlükleri ellerinden alınarak yaşamlarını sürdürmüş olacaklardı. Darbe girişimi bir ülkeyi yüzlerce sene geriye götürerek kaynaklarının tükenmesi, ellerinde olan imkanların bitmesi, yatırımların son bulmasına sebep olurdu. mahkemeler bağımsızlığını kaybeder askeri yönetime geçerdi. Demokrasi bilincine sahip olan halkın verdiği mücadele başarı ile sonuçlanmıştır. Ülkesini, vatanını, milletini seven halk egemenliğe kayıtsız şartsız mücadele ederek hareket etmiştir.

15 Temmuz ülkemizde sağcı solcular kenetlenerek din, dil, ırk fark etmeksizin herkesin ortak mücadelesi olmuştur. 15 Temmuz darbe kalkışmasında bulunan kişilere karşı vazifemiz ülkesine, vatanımıza, milletimize sahip çıkarak hareket etmek olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin sahipsiz olmadığını gerektiğinde kanının son damlasına kadar mücadele edecek olan insanları göstermişlerdir.

3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu