Okul

18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Kompozisyon

Çanakkale Savaşı Kompozisyonu, 18 Mart İle İlgili Kompozisyon

Tarihi en büyük ve gerçek savaşlarından birisidir. Askerler ve görevliler açlık sefalet içerisinde burada yaşamışlardır. Güçlü devletlerin ağır silahlarına karşı savunma yapamadıkları her adımlarında ölüm kusturdukları biliniyordu. Bu destan insanlık tarihi için en önem taşıyanlardan olmaktadır.

Girilen çatışmalarda düşman askerleri ülkemizi tehdit altına alacaklardı buna karşılık olarak Mehmetçiklerimizin gösterdiği kahramanlık ile birlikte geri püskürtme sağlanarak ülkenin aydınlık geleceğine bir şans daha tanındı. Asil bir hareket göstermiş olan askerimiz bir kez daha dünyaya örnek olmuştur.

Kadınlarımız askerlerimiz için yamalı elbiseler örerken yanı sıra arkada aş pişirmiş cephanelikte çalışarak yardımcı olmuşlardır. Kısaca vatanımızın her ferdi bir ucundan tutup bu mücadeleye tüm kalpleriyle katılmıştır.

İsimsiz kahramanlar ülkenin ve ailelerinin ferahlığı için Çanakkale’ye adım adım ilerlemişlerdir. Türklere yakışan o onur ve haysiyet bir kez daha insanlığa gösterildi. Çanakkale savaşında mücadele eden şehitler asla unutulmayıp ebediyen kalbimizde yaşayacaktır.

çanakkale savaşı
çanakkale savaşı

9 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu