Teknoloji

Google Neden Yavaş Açılıyor

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olma ünvanına sahiptir. Alt yapısı bakımından milyar dolarlık yatırımlar yapılmıştır. Hızlılığı ile bir çok konuda bize yardımcı olmaktadır. Arama motorları kusursuzmu derseniz hayır değil bir çok sorun yaşamaktadır. Alt yapıları ne kadar büyük olsada en büyük sistemlerin bile yetersiz kaldığı bazı noktalar bulunmaktadır. Arama yaptığınız halde alıştığınız google hızını bulamıyorsanız o zaman sizin için sorun var demektir.

Google yavaş olmasının nedenleri olarak tarayıcınıza yüklediğiniz eklentiler olabilir.

Google.com değil google.com.tr adresinden yapacağınız girişler daha hızlı olacaktır.

Tarayıcı olarak Google Chrome daha hızlı olduğu ortada olmaktadır.

İnternet geçmişini ve çerezleri temizlemenizi önermekteyiz.

Bilgisayarınızda virüs taraması yaptırın.

Bilgisayarınıza ve modeme reset atınız.

Yukardaki bulunanları sorunsuz olarak hallettiğiniz zaman Google açılış hızı hiç olmadığı kadar hızlı olacaktır.

Kesin çözüm yollarından birisi ise google dns kullanıyorsanız onları sıfırlayın normal dnslerinizi kullanın bunu kendim deneyerek bizzat hızlandırdım.

İnternet servis sağlayacağınız ile görüşmeniz gerekebilir. Hattan kaynaklı olarak santralden internet çıkışı paketinize göre daha düşük olabilir. Kullandığınız internet kotalıysa eğer adil kullanım kotasına takılmanız kaçınılmaz olur. İnternetinizin yavaşlamasına bir çok şey sebep olabilir. Arka planda uygulamalarda güncelleme esnasında interneti kullanarak geçici olarak yavaşlama yaşanabilir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu