Okul

24 Kasım Öğretmenler Günü Kompozisyon

Öğretmenlere armağan edilen en anlamlı günlerdendir aslında. Kurtuluş Savaşı’nın sona ermesinin ardından asıl mücadele eğitim alanında başlamıştır. Ülkemizin kalkınması ve yükselmesi adına öğretmenlerin değerleri bilinmelidir. Eğitimci olarak gelecek nesillere hazırlanmamızı sağlayarak yükselmemizi sağlamaktadır. Bir milletin yükselişinde en asil görev öğretmenlere düşerek yeni bir ulusun temellerini hazırlarlar.

İnsanlık yaşamı boyunca eğitim anne, baba, abla, ağabeyimizden başlayarak öğretmenlerimiz ile devam eder. Bizi yaşama hazırlarken evdeki kurallar bir yere kadar ama hayatımızın devamında ihtiyacımız olanlar okullarda verilir. Öğretmenler ulusun en temeli olan eğitimini sağlamaktadır. Çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmak içi en başlıca eğitim ve öğretimin gelişmesi gerekmektedir. Bilgili öğretmenler gelecek nesillere sahip oldukları bilgileri aktararak daha gelişmiş bir toplumun parçası olmamızı sağlar. Teknoloji, bilim, sosyo-ekonomi gibi çeşitli alanlarda gelişimler sağlanmaktadır. Eğitime verilen önem sayesinde uluslar kendilerinin gelişmesini sağlayabilirler.

Öğretmenler bir ulusun temelini oluşturur. Onlara ebediyen saygı, şükran ve sevgimizi sunmalıyız. Bizler için yaptıkları fedakarlıklar ulusumuzun içindir aslında. Bundan yarım asır sonra bugünün öğrencileri ulusun yönetiminin yanı sıra hayatlarında önemli noktalara gelecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu