Okul

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır

Yoksulluk içinde olan kişi gün yüzü görmemiştir, ihtiyaç duyduğu şeylerin peşinden koşarak onları hayal eder olmayacak düşler içinde olur.

Bazı insanlar hayatın getirilerinden dolayı zenginlikleri ile karşı karşıya kaldıkları zaman hayallerine sığınırlar. Ulaşamadıklarından dolayı kendilerini her zaman orada olduklarını düşlemekle geçinirler. Hayaller hedeflerine ulaşarak istedikleri noktalarına gelmelerine yardımcı olur. Çabalamadan hayallerine ulaşmak için düşlerinde yaşarlar.

Atalarımız fakirlerin zenginler gibi düşünerek onların hayali kurmalarından, aç tavuk kendisini buğday ambarında görür demişlerdir. Diğer anlatılmak istenilen fakir olan zengin gibi konuşarak sanki onların yaşamının içinden çıkıp gelmeleri olmuştur.

Hikayesi
Ahmet adında fakir bir genç yaşarmış. Hayali onlar gibi zengin olarak güzel yaşam sürmektir. Yaşadığı mahallede çevresindeki herkese hava atarak kendisini tanıtmaktadır. Kahvede otururken her zaman zenginlerin hayatlarını eleştirir olmuştur. Televizyonda gördüğü ünlülerin yaşamları hakkında yorum yapar, onların düşüncelerine karşı kendi düşüncelerini söylerdi. Zengin insanların yaşamında gibi onların öyle yapmaması böyle yapılması gerektiğini söylemesi ile ortaya çıkmıştır. Arkadaşlar “aç tavuk kendini buğday ambarında sanır” sözünü söylemişlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu