Okul

Bugünün İşini Yarına Bırakma Kompozisyon

Hayatta kendimize belirlediğimiz hedefe ulaşmak için çalışmamız gerekmektedir. Emek verdiğimiz sürece hayallerimize ulaşmamız mümkündür. Hayatımız belli düzen içinde olduğundan gerekli olan işlerimizi vakti zamanında yapmamız gerekir.

Günlük olarak hayatımızı yaşarken yapmamız gereken işler olur, bazen işlerimizi aksatmamız istenmeyen sonuçlarda doğurabilir. Bugünün yapılacak işi varsa daha sonraki günlerde yapılması can sıkıcı olabilir. Kendimize hakim olduğumuz sürece koruyabilir, zararların önüne geçmemiz mümkün olabilir. Yapılacak olan işler ertelenmesi sonucunda bir sonraki gün daha yoğun ve sıkıcı olur. İşlerin ertelemesi can sıkıcı olduğu gibi başımızı işten kaldıramayacağımız zamanı anlatır. Bugün yapılacak iş varsa vakti zamanında yapılmalıdır, yarın ihtiyacımız olduğu vakit yapamayabiliriz de. İşimizi doğru şekilde yerine getirmemiz oldukça önemli olduğunu gözden çıkarmamamız gerekmektedir.

Yarın ne olacağını bilemeyebiliriz, önemli bir işimiz olduğu vakit her şey karışabilir. İşimiz, gücümüz ve vaktimiz varken bunları yaparak sonraki güne bırakılmamalıdır. Hayatta her şey vaktinde yapılmasına uygun yaşama sahibiz. Kendi keyfimizden dolayı bugünkü işmizi yarına bırakmamız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu