Okul

Acele İşe Şeytan Karışır Anlamı

Bir işe karar verirken düşünüp öyle hareket etmeliyiz, çabuk davranırsak sonuçlar iyi olmayacağı gibi olumsuzluklarla karşılaşabiliriz. İşin doğru ve vaktinde yapılması önemlidir. Acele ile yapılan işten hayır gelmeyerek eksik ve sorunlu olur.

Acele işe şeytan karışır derken mecaz anlamda kullanılan tabirdir. Anlamamız gereken acele şekilde yapıldığı sürece işiniz doğru gitmesi yerine yanlış giderek şeytanın parmağı olduğu düşünülür. İşin vaktinde ve yerinde olması önemlidir. Doğru iş yapılacağı zaman beklenmeli, vakti geldiği zaman karar verilerek öyle hareket edilmelidir. Acele işin fayda getirmeyeceği gibi işin özensiz şekilde yapılacağını gösterir. İşiniz hayırla son bulmazsa şeytanın parmağı olacağından herkesin dikkatli olması gerektiğidir. Vaktinde yapılacak her işlem insanlara kolaylık, hayır ve rahatlık getirir.

İşimizi gücümüzü yaparken mutlaka dikkatli, özenerek ve aceleye getirmeden yapmalıyız. Kötülüklerin babası olan şeytanın işimize gücümüze musallat olmaması için hür dikkatli olmamız gerekmektedir. Hayatımızı yerinde ve vaktinde yapmamız işimizi kolaylaştırıp rahat etmemizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu