Okul

Acılar Paylaşıldıkça Azalır Mutluluklar Paylaşıldıkça Çoğalır Kompozisyon

Paylaşımlar olduğu sürece insanlar kendisini daha iyi hisseder. Sahip olduğumuz mutlulukta, üzüntüde paylaşılması sonucunda daha iyi noktalara gelinmesinde yardımcı olur. Yaşamımızda bir çok sorunla karşılaşarak bunlar bizde çeşitli etkiler yaratacaktır. Kendimizi iyi hissettiğimizde duygularımızı paylaşarak sevincimize ortak bularak daha mutlu hissederiz.

Mutlu insanlar çevrelerindekileri de mutlu eder. Paylaşmak sahip olunanları başkaları tarafından hissedilerek empati kurmalarına yardımcı olur. Sahip olduğumuz her şeyi paylaşarak insanlarla yaşamamız mümkün olur. Elimizdekilerin değerini bilirsek paylaşmalarda artar. Üzüntülerimiz olduğu zaman paylaşmamız durumunda bunlar en az seviyeye iner. Kendimizi daha iyi hissederek sorunların önüne geçmemiz mümkündür.

Hayatta en önemli olan şey sevdiklerimiz ile bir şeyleri paylaşmaktır. Paylaşımlar arttığı zaman sahip olduklarımız artar. Üzüntüler azalır, sevinçler çoğalır daha güzel yaşam sürdürürüz. Sorunların giderilmesi için başkalarından destek almamız gerektiğidir. Bunları bu sayede aşarak önüne geçmemiz mümkündür. Rahat bir yaşam sürdürebilmek için elimizdekilerin değerlerini bilip o şekilde hareket etmemiz gerektiğidir. Çevremizdekilerin her zaman yanımızda olduğunu unutmamalı. Paylaşırsak sorunlar büyümez aksine küçülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu