Okul

İstediğini Söyleyen İstemediğini İşitir Kompozisyon

Konuşmak insanları bir yere götürür ama sahip olduklarını da kaybettirebilir. Karşınızdaki ile konuşurken söylediğimiz sözleri tartmalı sonucunun nereye varacağını bilmeliyiz. Boş boğazlık eden karşısındakinden duyacağı sözle kırılabilir. Tartıp konuşmanın önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

Söylediğin ne kadar uygunsuz olursa duyacağında o kadar ağır olur. Yerli yersiz her yerde konuşulmaması gerektiğidir. Konuşmamız gereken yerlerin belli olduğunu bilerek hareket etmeliyiz. Olup olmadık sözler söylemek bütün herkesin dikkatini üzerimize çekmemize neden olur. Rahatsızlık vererek can sıktığımızı görürüz. İstenmeyen sözü söylemek insanları rahatsız ettiği gibi can sıkıcı olaylara sebep olabilir. Sözümüzde yaptığımızda doğru olması gerektiğidir. Yersiz konuşmak can sıkıcı olacağı unutulmamalı. Kötü bir söz söylemek orada başkaları tarafından ağır sözler söylenerek karşı karşıya kalabiliriz.

Nerde olursak olalım her istediğimizi açık şekilde söylememeliyiz. İlk önce tartarak hesap yaptıktan sonra sözü söylememiz mümkündür. Hesabımızı kitabımızı yapmadan hareket etmek can sıkıcı sonuçlar doğurabilir. Sorun olmaması adına söylenen her sözün nereye gideceğini bilerek hesabını baştan yapılması gerektiğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu