Okul

Adım Çıkmış Dokuza, İnmez Sekize Kompozisyon

İnsanlar yaptıkları ile tanınır. Yaşamımız boyunca iyi ve kötü şeyler yapmamız kaçınılmaz olacaktır. Güzel şeylere imzamızı attığımız takdirde insanlar bizi öyle hatırlayacaktır. Ama yapılan ve utanç verici hatalar asla unutulmaz. Çevremiz tarafından devamlı hatırlanacak olumsuz davranışlardan sakınarak bize öyle bakılmasının önüne geçebiliriz.

Hatalar üzerinde hata yapan insanların bir noktadan sonra adları çıkar. Olumsuz olarak hatırlandıkları gibi isimlerinin anıldığı yerde hafızalara kazınan kötü olaylardan bahsedilir. Adı çıkacağına canı çıksın dendiği gibi insan sahip olduğu adı korumalı ve muhafaza etmesi gerekmektedir. Kendi namımızı korumalı ve hatırlanırken kötü anılmaması gerekir. Hafızalara kazınacak kadar kötü bir şey yaptıysak insanların bize bakış açıları kolay kolay değişmeyecektir. Bizde kendimizi doğru şekilde ifade ederek insanlara tanıtabiliriz. Yanlışın ortadan kalkması için ondan daha çok doğru yapmamız gerektiği gibidir.

Hatalar insanları hatırlattığı gibi güzelliklerde aynı şekilde hatırlatılır. Adımız bir kere dokuza çıktığında kolay kolay sekize inmez. Bizde hatalarımızdan kendimize ders çıkartarak daha kötü hata yapmaktan daima kaçınılmamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu