Sağlık

Afrika Sardunyası Nedir? Faydaları Nelerdir

Başlıktan anlaşıldığı üzere Afrika Sardunyası’nın soğuk algınlığına iyi geldiğini anlamış bulunuyoruz ancak nedir bu Afrika Sardunyası? Latince ismi pelargonium sidoides olan Afrika Sardunyası’nın vatanı Güney Afrika’dır ve asırlardır alternatif tıpta ilaç olarak kullanılmaktadır. En bilinen özelliği de soğuk algınlığı tedavisinde oldukça etkili olması. Bunun yanı sıra üstü solunum yolları rahatsızlıkları (farenjit, akut bronşit, sinüzit) için de alternatif bir ilaç olarak görülmektedir.

Afrika Sardunyası ve Soğuk Algınlığı arasındaki ilişki

Köklerinden ‘umklaoba’ denilen bir damla hazırlanmaktadır ve içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde soğuk algınlığına iyi gelmektedir. Sardunyanın kökünün sıvı ekstresini içeren ürünler soğuk algınlığı başladığı andan 48 saat içinde tüketildiğinde şikayetleri azaltıcı etkiye sahiptir çünkü soğuk algınlığı süresini kısaltır.

Afrika Sardunyası Kökü Sıvı Ekstresi neye iyi gelir?

Bakterilerin burun mukozası ya da ağza yerleşmesini önleyen bu ekstre antibiyotik olmadığı halde bu özelliği sayesinde antibiyotik görevini görür. Bunun yanında yapılan araştırmalarda 7 günlük tedavi sonucunda akut bronşit hastalığının semptomlarının büyük ölçüde azaltıldığı saptanmıştır.

Umklaoba nasıl kullanılır?

Yetişkinler için günde 3 sefer 30 damla şeklinde alınması uygun görülürken; 6 yaş altındaki çocuklar, hamileler, emziren anneler, ağır akciğer ve böbrek hastalığı olan kişilerin kullanmadan önce muhakkak doktora danışmaları öneriliyor.

Verdiğimiz bilgiler araştırmalar neticesinde ortaya atılan bilgilerdir. Lütfen kullanımına başlamadan önce muhakkak doktorunuzdan detaylı bilgi alınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu