Okul

Kan ve Organ Bağışı Önemi

Kan ve organ bağışı insanlık için yapılacak iyiliktir. Kan bağışı sürekli gerekli görülür. Kızılay başta olmak üzere sağlık kuruluşlarına verilen kan hayat kurtarır. Kan acil değil devamlı lazımdır. İnsanların sürekli olarak kan bağışında bulunarak hayat kurtarabileceğini bilir. Kan bağışı insanlık için önemli olmaktadır. Yapılacak bağışlar insanlara yol gösterir yardım eder. Üretilmeyen ancak kaynağı insan olan değerdir. Yaralılar, hastalar gibi bir çok kişi kana ihtiyaç duyar. Sürekli kullanıldığından dolayı depolanması mümkün değildir. Hayat kurtarmak hepimizin elindedir, bağış yaparak buna ulaşabiliriz.

Organ bağışı ile hayatlar kurtulabilir. Ölmesi beklenen insanlar yapılan bağışlar sayesinde hayata tekrardan bağlanır. Umutsuzluklar ortadan kalkarak yaşama hakkına kavuşur. Organ yetmezliğinden dolayı yaşamını sürdüremeyen onlarca insan vardır, onlara yapılacak yardım bizler sayesinde olur. Vefatımız ardından organlarımızın bağışlanmasını istersek dokularımız uyuşan insanlara verilir. Bir organ bir hayattır. Bağışlanacak her organ bizimle birlikte yaşama kavuşan insanlardır. Bir hayat bir çok hayatı kurtarabilir. Sadece insan bağışı ile olabilecek değerler için fedakarlık yapmak gerekir.

Organ bağışı ile hayat bulan insanlar olacaktır, yaşamımız boyunca bir şey yapmamış olsak dahi hayat kurtarmamız mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu