Okul

Ağaçların Kesilmesi ile İlgili Kompozisyon

Ağaçlar tüm canlılar için oksijen kaynağını oluşturmaktadır. Endüstriyel alanda kullanılması için ağaçların kesilmesi geleceğimizin de yok olmasıdır. Ağaçlar bize değil biz onların varlığına muhtaç olduğumuz gerçektir. Çevremizi güzelleştirdikleri gibi canlılarla meyvesiyle ve oksijeniyle yaşam vermektedir.

Mars veya başka bir gezegende hayat olmaması ağaçların olmamasındandır. Kendi elimizle dünyamıza her geçen gün zarar vermekteyiz. Bunun önlenmesi için çevremize ve doğamıza sahip çıkmamız gerektiğidir. Ağaçların kesilmesini önlemek için dünyamızı korumalıyız. Doğadaki ağaçlar yerine endüstriyel yetiştirilen ağaçlar kullanılması gerekmektedir. Çevremize ağaçlandırma yaptığımız sürece daha güzel ve değerli hal alacaktır. Ağaçlar doğanın parçası bir bütün olarak canlı yaşamı için gereklilikleridir.

Ağaçlar olmadan doğada yaşamak neredeyse mümkün değildir. Daima korumalı ve onlara zarar verecek olanları bilinçlendirerek geleceğimizle oynamamalarını istemeliyiz. Ağaçsız bir dünya olmayacağını bilmeli, kendi geleceğimizi kendiliğimizden yok etmemeliyiz. Bir yaşam, canlıların geleceğinin dünyamız olduğunu unutmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu