Okul

Ülkemizi Korumak ve Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız

Cumhuriyet dünya üzerindeki en doğru ve halkın söz sahibi olduğu yönetim biçimidir. Sözümüzün geçtiği ve kendi geleceğimizi özgür irademiz ile belirlememizi sağlar. Vatandaşların gerek yönetim gerekte alınacak kararlarda söz sahibi olmaktadır. Seçme ve seçilme hakkı sayesinde kendilerini yöneteceklerini kendileri seçerler.

Atalarımızdan bize kalan en önemli miraslarımızdan biridir. Korumak ve güçlendirmek bizim elimizde olmaktadır. Atatürk’ün ülkemizin yönetim biçimini Cumhuriyet seçmesi ülkenin refaha ulaşarak çağdaş medeniyetler seviyesine gelmesinde katkıda bulunmuştur. Yapılan devrim ve yenilikler sayesinde daha gelişmiş güçlü ülke olma yolunda ilerledik. Eğitim, sağlık, askeri güç bakımından ülkemizin kalkınması için biz vatandaşlara önemli görevler düşmektedir. Asla egemenliğin tek bir adamda olmasına izin vermemeliyiz. Ülkemize çeşitli yollarla hizmet ederek kalkınmamız mümkündür. Atatürk’ün izinde olmak ülkemize zarar verecek olan kişilerin önüne geçmektir. Biz vatandaş olarak hakkımızı savunmayan ve ihmal edenlere karşı mücadele vermeliyiz. Üzerimize düşen vazifeleri doğru şekilde yaparsak daha güçlü bir cumhuriyet ve yaşama ulaşmamız mümkündür.

Cumhuriyet yönetiminin ayakta kalabilmesi için bilinçlenmeli ve bizi yönetecek insanları doğru seçmeliyiz. Çalışarak kazanmalı ülkemize çeşitli yollarla hizmet etmemiz gerekmektedir. Cumhuriyetin sahipleri ve koruyucuları başta gençler olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu