Okul

Aile Bireylerinin Görevleri ve Birbirine Karşı Sorumlulukları

Aileler toplumun en küçük birimleri olmaktadır. Yaşam alanları ortak olduğundan dolayı ve aile bağlarıyla birlikte bağlı olmasını düşünecek olursak birbirlerine karşı daima saygılı olmaları gerekmektedir. Aile içersinde görevlerini yerine getirmeliler.

Aile içersinde en büyük sorumluluk babaya düşmektedir. Evin maddi ve manevi olarak geçimini sağladığı gibi ihtiyaçları karşılaması gerekmektedir. Aile reisinin önemi görevi helal yoldan para kazanarak ailesine getirerek ihtiyaçların karşılanmasını sağlamasıdır.

Aile içersinde annelerin sorumlulukları oldukça fazladır. Çocukları ve diğer bireylere karşı güler yüzlü olarak yetiştirilmesinden sorumlu olan kişidir. Aile reisi olan babanın sözüne sadık olarak namusunu korumalı ve evde olan yemek ihtiyaç gibi malzemeleri karşılamalıdır.

Çocukların anne ve babalarına karşı sorumlukları olduğu kadar kendilerinin geleceğine yönelikte sorumlulukları bulunmaktadır. Aile büyüklerinin sözünü dinleyip onların gösterdiği gibi hareket edip kurallara uymaları gerekmektedir. Okula giderek derslerine başarılı olması gerekmektedir. Anne ve babaları yaşlandığı zaman onlara kendisine destek çıktığı gibi destek çıkması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu