Sorular Cevaplar

İnsanlar Günümüze Gelene Kadar Hangi Haberleşme Araçlarını Kullanmışlardır

Haberleşme alanında geçmişten günümüze kadar bir çok değişme olmuştur. Teknoloji dahil olduğunda önü kesilmez bir durum ile karşı karşıya kalındı. Haberleşmek için farklı yollar aramışlardır çeşitli yöntemler kullandılar ve günümüzün haberleşme teknolojisine sahip duruma geldi.

İlk insanlar haberleşmek için el kol işaretlerini kullanırdı zamanla konuşma dilini öğrenirler ve birbirleri ile iletişim kurarlar. Haberleşme için dumanla sinyal gönderilirdi, ağaçlara vurularak çıkartılan seslerle, güvercinleri eğittiler bir noktadan başka noktaya giderek ayaklarına bağlı olan notları göndermeleri sağlandı. Davulla haberleşmeye geçildi ses ritimlerine göre yapılırdı. Posta arabaları ile haberleşmeye geçildi not iletileceği zaman at arabasıyla ulaştırılırdı. Teknoloji gelişmesi ile birlikte telgraflar kullanılmaya başlandı çok uzun mesafelere kısa sürede bildiriler ulaşıyordu.

Günümüzde kullanılan haberleşme araçlarının buluşları yapıldı telefon, bilgisayar, internet, faks gibi yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu