Okul

Aile İçi Yardımlaşmanın Önemi Nedir

Aile bireyleri birbirlerine kan bağı ile bağlıdır. Yardımlaşmanın ve sorunların aşılmasında bireylerin birbirlerine karşı vazifeleri bulunmaktadır. Zorluklarla karşılaşmaları durumunda ilk yardım elinin uzanacağı aile bireyleri olmaktadır. Herkes ailesinden medet umarak içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için çaba gösterir.

Aİle daima birbirlerien destek olan kişilerden oluşur. Biri zorda olduğunda ötekisi yardım ederek yol göstermesini ister. Anne, baba, kardeşler birbirleri için çalışarak ellerinden gelenin fazlasını yaparlar. Anne ve baba ailenin bütün halde kalması için yol gösteren ve ara bulucu olur. Güçlü olmak için ailesini yanına alarak beklentisi olması gerekebilir. Zorluklara karşı verilebilecek en güzel mücadele aile ile birlikte verilir.

Aileye mensup olan kişilerin istekleri geri çevrilmemeli ve mümkünatı olduğunca yapılmalıdır. Sorumlulukların en büyükleri anne ve babaya bırakılarak onlardan beklenmelidir. Çocuğun yerine getirmesi gereken çeşitli görev ve sorumlulular varsa onları da yerine getirmelidir. Her ailenin belli başlı kuralları olacağından bu kurallar çerçevesinde yaşamak aile içi sorunu önleyerek bireylerin birbirlerine daha çok bağlanmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu