Okul

Aile İle İlgili Hikaye

Anne ev hanımıdır, baba ise gün içinde çalışarak eve gelir. Bunlar içinde tatlımı tatlı olan çocukları Zeynep’tir. Her gün babasının gelişini iple çeker. Eve geldiğinde ona getirdiği sürpriz çikolata ve hediyeler onu çok heyecanlandırmaktadır. Yine babasının kendisini unutmadığını düşünür, kapı çaldığı an telaşla babasının sesini duymayı bekler. O sevinçle hemen kapıya koşarak açar kim geldiğine bakar.

Sıcacık evlerinde mutlu şekilde yaşarlar. Anne ve baba televizyon bakarken Zeynep ise babasının getirdiği oyuncularla meşgul olur. Bebekleriyle oynar, yeni öğrendiği kelimeleri annesine söyler. Ailece mutlu bir yaşam sürdürürler. Bir gün babası eve gelirken ailenin çok sevdiği kestane getirir. Sobalarının üstünde kokularına da bayılırlar. Anne kalkıp hazırlamaya başlar, sonra sobanın üstüne dizerler ama sıcak olduğundan Zeynep çok dikkatli olmalıdır. Yanlışlıkla elinin yanmaması gerekmektedir. Yanlışlıkla sobaya yaklaşır ve sıcaklığını hissederek geri çekilir. Annesi görünce Zeynep’e oldukça kızmıştır. Bir daha yaklaşmaması gerektiğini, büyüyünce anca tek başına yapabileceğine dair izin verir. Baba da görünce Zeynep’e bir şey olacak diye korkar.

Mutlu bir ailedir, zamanlarını birbirleriyle geçirir sevgilerini paylaşırlar. Zeynep sevgi seline boğulmuştur. Ailesi iyiliğini düşünüp kızlarının her zaman mutlu olmasını hayal eder. Sevgilerinden mahrum kalmayarak ailelerinin hayatlarına mutluluk katmaktadırlar.

2 Yorumlar

  1. Çok güzel olmuş ancak biraz daha uzatılarak olay fazlalaştırılabilir. Ama yinede fikir sahibi oldum. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu