Okul

Ailenin Topluma Kazandırdıkları

Aile toplumu oluşan en küçük biridir. Bireylere sevgiyi, merhameti, eğitimi, bilgiyi, görgüyü, güzel ahlakı ve hayatı öğreten ailedir. Yaşadığı ortam güzel olduğu sürece güzel alışkanlıklar sahibi olarak kendisini geliştirir. İyi eğitim alan bireyse eğer eğitim alanında önemli gelişme gösterebilir. Toplumun birlik içinde birbirlerinin haklarına saygı göstererek yaşaması için gereklidir. Toplumda aile yapısı önemli olarak kendilerini ortaya çıkarmaktadır.

Ailenin takibi sonucunda çocuklar gelişerek birey olma yolunda ilerlerler. Doğru olanları öğrenince eğitimleri geliştirirler bilgi sahibi olmuş olurlar. Aile gelişimde önemli rol üstlenerek öğrenecekleri her şeyi öğretir. Aile bireyleri üzerine düşen görevleri bilmeli ve yerine getirmesi gerekmektedir. Görevlerini yerine getirdikleri sürece topluma faydalı olan bireylerin gelişmesinde katkı da bulunurlar. Birbirlerine saygı gösteren aile bireyleri sevgi ve saygı bağları ile bağlanarak aralarındaki bağları kuvvetlendirirler.

Kültürlü ve bilgili bir aile kendisinden gelecek olan nesillere de bilgilerini aktarırlar. Şartlar ne olursa olsun bireyin kendisini huzurlu, mutlu ve rahat hissettiği yer ailesinin yanı olmaktadır. Aile dünyada sahip olunabilecek en nadir değerlerden birisi olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu