Okul

Akan Su Yosun Tutmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Kendini sürekli geliştiren, yeni şeyler öğrenmeye açık olan insan adeta akarsu gibidir. Devamlı emek verir kendisini geliştirir, bilgisi asla körelmediği gibi daha güçlenir. Bir insanın işi ile sürekli ilgilenmesi kendisini geliştirmesi için en önemli fırsatı yakalar. Akarsular nasıl yosun tutmuyorsa insanlarda bilgisini unutmaz daima kendisini geliştirir. Akarsu gibi olmak insanın ufkunu genişletir. Öğrendiği bilgiyi devamlı taze tutar asla unutmadığı gibi ustalığı her geçen gün artar. Atalarımız çalışan insanı örneklendirmek akan su yolun tutmaz sözünü söyleyerek gelecek nesillere miras olarak bırakmıştır.

Her insan edindiği bilgi, yetenek ve tecrübeler doğrultusunda çalışır çabalar. Başarmak ise herkesin kendi elindedir. Amacına ulaşmak için fazlasıyla emek vermeli. Çalışmayan insan için başarmak mümkün değildir. Sürekli çalışan, mesleğini seven ve yeni şeyler öğrenmeye meraklı insanlar başarılarını arttırırlar. Bu sayede daha başarılı ve hayallerinin ötesinde yaşama ulaşmaları mümkündür. Öğrenen insan daha çok öğrenir hataları varsa zamanla onu tespit ederek işinin ehli biri olur. bilgi sahibi olmak için öğrenmeli geniş açılarla bakmalıdır.

Yeni bilgiler eski bilgileri taze tutar ve insanı geliştirir. Öğrenmeye devam eden insan bilgisini asla kaybetmediği gibi çok daha fazlasını öğrenir. Aynı akan su nasıl yosun tutmuyorsa insanda öyledir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu