Okul

Akdeniz Bölgesinin Neyi Meşhur

Akdeniz bölgesi turizm açısından önemli yere sahiptir. Her yıl milyonlarca insan tatil yapmaya ülkemize gelmekte. Turistlerin büyük çoğunluğunun tercihi Akdeniz bölgesindeki tatil beldeleri oluyor. Birbirinden lüks tatil yerleri, her türlü ihtiyaca hizmet etmektedir. Akdeniz bölgesinde gezip göreceğiniz tarihi ve görmeye değer yerler unutulmaz anlar yaşamanızı sağlayacak. Kıyı kesimleri özellikle tatilcilerin en çok tercih ettiği yerler. İklimi bakımından yıl boyunca tatile elverişlidir. Doğal ve tarihi güzellikleri bir çok turizmi beraberinde getirmekte.

Akdeniz bölgesine tatile gidiyorsanız eğer en meşhur yerlerini gezip görerek eşsiz anlara şahit olabilirsiniz. Gezeceğiniz dolaşacağınız bir çok yer var. Bu yerler her anlamda size hitap edecektir.

Olimpos
Patara
Damlataş
İnsiyu
Cennet ve Cehennem
Kovada Gölü Milli Parkı
Isparta Gölü
El Dokuması Isparta Halıları
Eğirdir Gölü
Gölcük Gölü
Isparta Elması
Yazılı Kanyon Milli Parkı
Pınargözü Mağarası
Davraz Dağı Kayak Merkezi

Adana: Hasan Ağa Camii, Ramazanoğlu Konağı, Kozan Kalesi ve Manastırı, Ulu Camii
Osmaniye: Toprakkale Kalesi, Bodrumkale-Kastabala Şehri, Kaypak (Savranda) Kalesi, Karatepe – Aslantaş Açık Hava Müzesi, Karatepe – Aslantaş Geç Hitit Kalesi, Aslandağ Tarihi Milli Parkı.
Afyonkarahisar: Hierapolis, Afyon Müzesi, Apameia Kibotos Antik Kenti, İhsaniye Ayazini Kasabası (Metropolis).
Gaziantep: Gaziantep Kalesi, Bayaz Han, Büdeyri Hanı, Kürkçü Han, Naib Hamamı, Şirvan Camii, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi.
Denizli: Atatürk ve Etnografya Müzesi, Pamukkale Arkeoloji Müzesi, Hierapolis, Laodikeia.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu