Sorular Cevaplar

Şınav Çekmek Kas Yaparmı

Şınav çekmek kol kaslarınızı daha çok geliştirir, aldığınız pozisyonla birlikte kollarınıza yük vererek kaldırma indirme çalışmaları yapılmaktadır. Kollarınız ile kendinizi kaldırmanız durumunda pazularınız daha hareket kazanarak yorulacaktır. Pazularını geliştirmek isteyen kişiler barfiks çekerek ağırlık verebilir. Kol hareketleri sayesinde kas geliştirmek daha kolay olmaktadır. Şınav çekerek aynı zamanda karın kaslarınızı da gelişecektir.

Vücut geliştirmek isteyen kişilerin özellikle vazgeçmemesi gereken harekettir. Evde dahi yapacağınız hareket belirli süre ve sağlıklı beslenmekle olması mümkün. Fitness yapan kişiler şınav çekerek kaslarını geliştirmektedir. Spor salonlarında şınav çekerek vücudun kuvvetlenmesi kasların gelişmesi sağlanmaktadır. Şınav çekerek kol, göğüs, omuz kaslarının yanı sıra karın, kalça ve sırt kaslarınızda çalışır. Bu sayede sağlıklı şekilde hareket etmiş olacaksınız.

Fitness ve sağlık toplarının üzerinde şınav çekmek kaslarınızı %20 daha fazla çalıştırmakta. Daha sağlıklı çalışmasından dolayı alacağınız verim artacaktır. Topun üzerine ayaklarınızı koyarak yüz üstü yatın ardından kollarınızdan destek alarak şınav çekmeye başlayınız. Çok daha verimli hale gelecektir.

şınav

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu