Okul

Akıl Akıldan Üstündür Kompozisyon

İnsanları birbirlerinden ayıran unsurlardan biriside aklıdır. Her insan farklı düşünceler ve görüş açısına sahip olur. İnsanların düşünceleri, yaşadıkları alan, imkanlar ve ailesinin etkisi sonucunda değişiklik görülebilir.

İşlerimizi devam ettirebilmek için ihtiyacımız olan akıldır. Bizi diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğimizin akıl olduğu söylenebilir. Bazı konular ve olaylar üzerinde düşüncelerimiz karar vermemizde etkili olmaktadır. Birisinin beceremediği bir işi başkası pratik olarak yapabilir. Aklın diğerinden üstün olduğunu gösteren durumlardır. Okuyan, öğrenen ve yeniliğe açık olan insanlar daima toplum içinde üstünlük gösterirler. Aklın diğerlerine göre çok daha etkili ve yaratıcı olması düşüncelerinden gelmektedir. Düşünce olarak bir tarihçi her yönden olayı düşünür ve araştırır, insanların düşünceleri de tarihçiler kadar iyi olursa kararları da o kadar sağlıklı olacaktır.

Atalarımız yaşadıkları çevre birbirlerinden üstün akla sahip olan insanlar görmüşlerdir. Birisinin becerisi diğerininkine göre değişiklik göstermesine bağlı olarak olmuştur. Akıl insanlarda değişkenlik göstererek üstülük gösterir. İnsanların yaşamında sahip olduğu tecrübeler konular üzerinde bilgi edinmesini sağlamaktadır. Her insan yaşamında bir şeyler öğrenir ve uygular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu