Okul

Alışkanlıklar İle İlgili Kompozisyon

Alışkanlıklar insanları bir noktadan başka bir noktaya taşımaktadır. Sürekli yapılan şeyler zamanla hayatımıza dahil olarak onlar bir parçamız olmaktadır. Hepimizin bir takım alışkanlıkları vardır bunlara isim vermeyiz örneğin kahvaltı yapmak gibi veya sevgilimiz ile bütün gün görüşmek gibidir. Belli bir saatte kahve içmek dahi alışkanlıktan itibaren zararlı olanları da var sigara, alkol gibidir.

Alışkanlıklar iyi bir şey olarak hayatımızı bir düzene sokarız ama kötü alışkanlıklar dahil olunca insanlar için olumsuz etkiler yaratır. Günlük hayatımızda bir noktadan sonra zamanında yapamadığımızdan dolayı strese dahi gireriz. Sevgilimizden veya bir takım alışkanlıktan uzaklaştığımız zaman bunlar bize öfke sinir beraberinde döner.

Kalıcı olmadıkları gibi alışkanlıklarımız hayatımızda olmayınca zor durumda kalırız. Zamanla yerleri dolar ama bu süreçte bizleri sıkıntıya sokacaktır. Seversiniz zamanla ayrılır sonra yokluğunu hissedir canınız sıkılır bu bir alışkanlığa örnektir. Önemli olan seçeceğimiz alışkanlıklara dikkat etmemiz gerekli olmasıdır. Belirli bir zamandan sonra bizleri zor durumda bırakabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu