Sorular Cevaplar

Sinirlendiğimizde Ne Yapmalıyız

Öfke hepimizi kontrol altına almaya devam ediyor. Trafik, iş, aile, arkadaş, dost her şeye sinirlenebiliriz bunlardan biriside bizler için sunucu hizmetleri olabilir zamanla meydana gelen sorun ve aksilikler yüzünden öfkeli bir hale geliriz. Sinirlerimizi kontrol etmeyi bilmemiz gerekli sinirli haldeyken fevri davranışlarda bulunarak hatalar yapmaktan kaçınılmalıdır.

Sinirlerimizi yatıştırmak için atasözlerimizden “öfkeyle kalkan zararla oturur” sözünü hatırlayarak bir kez daha düşünmeliyiz. Sakinleşmenin yollarını ararken ilk önce olayları anlamaya çalışarak durumlarda ne yapmamız gerektiğini bulmamız gerekmektedir. Stres baş ağrısı ile birlikte gelerek bizi daha çok öfkelendirir.

Nefes kontrolü yapın derin alınacak nefesler bizi rahatlatacaktır. Mümkünse su için rahatlamanıza yardımcı olup beyninize oksijen gitmesini hızlandırsın. Uzmanlar yapılacak egzersizi onayladıklarını belirtmiştir nefes kontrolü endorfin salgılanmasını sağlar ruhumuzu sakinleştirerek sinirlerimizi yatıştırmaktadır.

Öfke ile konuşmaktan kaçınarak hataların gerçekleşmesini önleyebiliriz sakin olmakta fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu