Okul

Anneler Günü İle İlgili Yazı

Mayıs ayının 2. haftası pazar günü annelerin en özel anlarından olmaktadır. Bizler için geceli gündüzlü çalışarak daha iyi bir hayata kavuşmamız için mücadele vermiş annelerimizin günüdür. Anneler günü her yıl kutlanarak onların verdiği emekleri hatırlayıp teşekkür etmenin günüdür. Anne, çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayabilmek için elinden gelenin fazlasını yapar. Çocuğu ile beraber güler, onunla beraber ağlar.

Çocuğun bakımında beslenmesine ve eğitimine kadar herşey annelerin merhametinde olmaktadır. Anne sevgisi çocuğa özgüven kazandırdığı gibi yaşamının daha güvenli ve mutlu geçmesini sağlar. İnsan hangi yaşta olursa olsun hayatında biri vardırki ona daima ihtiyaç duyar. Annelerinden kaçmayarak daima sevgisi benimseyipte hareket etmeleri gerekir. Elimizde olan her fırsatta annemize sevgimizi göstermeli ve yansıtmalıyız. Sevecen, özverili olarak yakınlaşarak sevgimizi en derin şekilde göstermemiz mümkündür. Anneler çocuklarını hangi yaşta olursa olsun izler, onların başarısı ile mutlu olur zor günlerindeki en büyük yardımcılarıdır. Bir annenin yüreği çocuğu için daima çarpar.

Bir annenin hayat gayesi daima çocuğunu mutlu ederek ona güzel yaşam sunmaktır. Engellere takıldığında çocuğu için gizliden engelleri aşarak onun başarısını izlemektir. Anne sadece insanlarda değil tüm canlılarda aynı şekildedir. Yavrularını korumak için canı pahasına mücadele eder. Karşısında her ne olursa olsun yavrusunu asla bırakmayarak mücadelesini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu