Okul

Araç Kullanırken Cep Telefonu Kullanmanın Sakıncaları Nelerdir

Yolculuk için ulaşım araçlarını kullanırken olası kazalara yer vermemeliyiz. Özellikle kara ulaşımında, kazaların çok yaşandığı zamanda sürücülerin dikkatli olunması gerekiyor. Ulaşım toplum için ihtiyaçtır. Trafikte yolculuk esnasında dikkatimizi başka yere verdiğimizde kazalar meydana gelir. Hava koşullarının yanı sıra sürücülerin dikkatsizliğinden kaynaklı olarak yaşanıyor.

Araç kullanırken dikkat edilmesi kurallar hayati riskler taşır. İnsan hayatının korunması, trafik akışının sağlanması, çabuk seyrinde ilerlemesinde önemlidir. Bu nedenle trafik kurallarına uyarak hareket etmeliyiz.

Günlük hayatımızın her alanında araçların gelişimine yakından şahit olmaktayız. Gelişen teknolojilerde bizi kendisine çekmektedir. Bunların yaşanmasını önlemek adına dikkatli olunması da gerekiyor. İnsanlar telefon kullanımında kulaklık takmaları da gerekmektedir. Vakit ayırarak kulaklık takmadıklarından, telefonu ellerine alıp odaklanmaları sonucunda kazalar meydana gelir. Normal bir şekilde kullanılması mümkün olurken eline alması çok yanlıştır.

Araç içinde telefonla konuşmak, trafik kurallarına aykırıdır. Araç kullanırken telefon elimizde olursa eğer kaza da meydana gelebilir.

Araç kullanırken cep telefonu kullanmanın sakıncaları;

Sürücünün dikkati dağılır.

Sürücü hız sınırına dikkat etmez.

Kazalara sebep olur.

Araç fonksiyonlarının zarar görmesine sebep olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu