Okul

Asansörün Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Asansörler günlük hayatımızın bir çok alanında kullanılmaktadır. İcadı ile birlikte yüksek katlı binaların neredeyse tümünde kullanılır olmuştur. Gökdelenlerde 50. katlara merdivenlerle çıkmak adeta zulüm olacağını hepimiz biliyoruz elimizde torbalarında olması ile birlikte o evde oturmak istemezsiniz.

Asansör hayatımızı kolaylaştıran önemli icatlardan birisidir. İnşaat sektörüne yön verdiğini dahi söylenebilir yüksek katlı yerlere bu sayede kolayca erişim sağlayabiliriz. Malzemelerin taşınmasından yanı sıra ekonomik olarak gelişme dahi sağlamaktadır. Zaman kaybını önlemiş olarak ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmuş oluruz.

Olmasaydı günümüzde gökdelenler gibi yüksek binalar olmazdı en fazla 5 10 katlı binalar görürdük. Kimse evine gitmek için 10 15 kat merdiven yürümek istemez öyle değil mi neredeyse yarım saat merdivenlerde tepinmek yerine alt katları seçeceklerdir. Asansörler ile birlikte evlerimize rahatlıkla çıkabiliriz engelli vatandaşlar bu sayede yüksek katlara çıkmakta kolaylık sağlanmış oldu. Hastanelerde dahi asansörlerin büyüt faydası dokunmaktadır merdivenler kullanılarak hasta götürüleceğine bu sayede kısa zamanda ulaşacağı kata çıkabiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu