Sorular Cevaplar

Askerlik 9 Aya Düşecek Ne Zaman Kısalacak

Kışlada yüz binlerce asker için erken tezkere yolu açılmıştı. Yapılan açıklamalara göre erken askerlik süresi 15 aydan 12 aya düştü ardından son konuşulan konulara göre 12 aydan 9 aya düşmesi bekleniyor. Askerliğin kısalması daha profesyonel bir orduya geçiş yapılması bekleniyor.

Kurban Bayram 12 aya düştü ardından 12 ayı doldurmuş olanlar için terhis imkanı sağlanmıştı. Şimdi de 9 aya düşmesi bekleniyor, gerekli çalışmaların yapıldığı en kısa zamanda yürürlüğe koyulacağı belirtildi.

Yetkili makamlar tarafından askerliğin 12 aydan tekrar bir düşük beklenerek 9 aya düşmesi bekleniyor. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan çeşitli olayların ardından asker sayılarında düşüşe geçilmesi beklenmektedir. Sayıların düşmesi kişilerin başarı elde edebilmeleri için haylice önemli olmaktadır. Asker aileleri ise sevinçle hükümetin yapacağı çalışmanın sonucunu beklemektedir. Kışlada bulunan yüzbinlerce er/erbaş’ın askerliğin 9 aya düşmesinin ardından tercih alabileceğini belirtiliyor. Hükümetin gerekli çalışmaları yaparak gerekli asker ihtiyacını belirleyip bunu yürürlüğe koymasıyla birlikte olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu