Okul

Aslan Yattığı Yerden Belli Olur İle İlgili Kompozisyon

Ormanları kralı olan aslanların içinde yer aldığı atasözlerinden olan “aslan yattığı yerden belli olur” sözünü ele alarak kompozisyon yazacağız. Başarılı, çalışkan ve hedefini belirleyen insanların yaşamı da düzenli olur. İş adamları, yüksek mevkilere ulaşan kişilerin yaşadığı yerler her zaman düzenli tertip olur.

Hayat sadece işyerinden ibaret değildir. Başarılı insanın evinde yakaladığı başarı aynı zamanda iş hayatına yaşar. Düzenli tertipli olursak eğer iş hayatında da aynı başarıyı gösteririz. Bu sayede hayatımız başarılı olur. Kirli, pasaklı, düzensiz bir evde yaşayan insan bunu hayatına yansıtır. Başarısızlık kaçınılmaz olur, iş hayatında başarılı olduğuna şahit olamayız. Yaşadığımız ortamın temizliği ve düzeni elbiselerimizden, odamızdan, evimizden geçer. Ne kadar düzenli olursa evimiz o kadar iyi oluruz. Karşımızdaki insan ile görüşürken giyimimize, görünüşümüze, bakımımıza bakarak karar verirler. Biz ne kadar temiz ve tertipli olursak hayatımızı da o kadar olumlu etkiler.

Dinen temizliğimiz çok önemlidir, büyüklerimiz “temizlik imandan gelir” diye hepimize yol göstermiştir. Dinimiz temiz olmayı emreder. Bedenen, ruhen temizliğe ulaşmış kişiler manevi huzura kavuşurlar. Temizliğe hayatımızın her alanında önem vermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu