Okul

Doğayı Neden Korumalıyız Kompozisyon

Doğa sadece insanların değil, aynı zamanda bitkilerin ve hayvanların evidir. Bütün canlıların evi olarak kabul edildikleri gibi insanların yaşamlarını devam ettirmeleri için gereklidir. Dağlar, ormanlar, ovalar canlılar için bir noktadan sonra hayati önemini gösterebilir. Doğanın temizliği canlı neslinin devamlılığını da sağlar. Biz doğaya ne verirsek doğada bize öyle karşılık verir. Korur kollarsak eğer dünyamız çok daha güzel yer haline gelir.

Doğadaki tüm canlılar yaşam döngüsüne sahiptir, aynı zamanda besin zincirinin parçasıdırlar. Canlı yaşamının korunması doğada çeşitliliğe yol açarak dünyamızın güzelleşmesi sağlanır. Doğanın varlığı bizlere huzur ve dinlendirici bir hava vermektedir. Kendimizi dinç ve rahat hissederiz. Bu düzeni sonsuza dek korumamız gerekmektedir. Bu durumu sağlamak temiz dünyanın oluşumun sağlar. Soluduğumuz nefesten yediğimiz yiyeceğe kadar temiz ve arınmış oluruz. Hastalıklardan korunan sağlıklı yaşam sürdüren insan oluruz.

Canlıların nesli doğanın varlığına bağlıdır. Doğanın olmadığı yerde yaşamın zorluğu ve neslin devamı tehlikeye girer. Doğa ile birlikte çevre kirliliğini de önlemiş olacağız. Sağlıklı bir yaşam için doğayı koruyun bizlere bu yolda önderlik eden kuruluşlardan birisi TEMA vakfıdır.

doga

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu