Okul

Atık Malzemelerden Gitar Gibi Müzik Aletleri Yapımı

Evde bulundurduğumuz atık maddeleri kullanarak kendimize müzik aleti yapabiliriz. Bunlardan birisi gitar olabilir ihtiyacımız olan malzemeler nerdeyse hepimizin evinde var. Tam bir gitar gibi olmasa dahi onun gibi ses çıkartan müzik aleti olacaktır. Çöpe attığınız malzemelerden çeşitli ürünler yapılabileceğini unutmayın.

Atık malzemelerden gitar yapımında kullanacağımız malzemeler

  • Rulo tuvalet kağıtları bunların içindeki sert yüzlerine ihtiyacımız var 5 adet olması gereklidir.
  • Misina
  • Kutu
  • Dondurma çubukları

Malzemelerimizi topladıktan sonra kutumuzun üstünden yuvarlak bir şekilde delik açıyoruz. Resimde görüldüğü gibi gitarın tellerinin iç kısımda yankı yaparak ses oluşturması sağlanacak. Ön kısmından tuvalet ruloları için ufak bir delik açıp bir tanesini içine kadar sokup yapıştırıcı ile yapıştırıp yanlarını kapatıyoruz. Tuvalet rulolarını yan yana getirerek gitarın sap kısmını oluşturuyoruz. Uçlarına dondurma çubuklarını yapıştırıyoruz. Çubuklara misina tellerini bağladıktan sonra alttaki kısma yerleştiriyoruz. Sonunda gitarımız oluşturuyor süslemeleri istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken noktalar telleri fazla sıkıp dondurma çubuklarını kırmayın. Kartona baskı uygulamayınız ses içersinde yankı yapacaktır.

gitar yapımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu