Okul

Ayağını Yorganına Göre Uzat Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Yaygın atasözlerinden birisi olan Ayağını Yorganına Göre Uzat sözü ile ilgili kompozisyon yazacak olursak en doğru şekilde şöyle belirtiriz.

Harcamalarımıza dikkat etmediğimiz gibi gelirimizin fazlasında masrafımız olur. Sahip olduklarımız israf ederek masrafımız daha çok artış gösterecektir. Tutumlu olmayı bilmek gereklidir bilmediğimiz zaman başımıza bir çok sorun açılır bunların altından kalkamayız. Hesabı kitabı bilmek bizi zor durumlarda kalmamızdan kurtaracaktır.

İnsanlar eline gelen para doğrultusunda hesaplarını yaparak gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları gerekmektedir. Elinize ulaşandan fazlasını harcadığınız zamanlar gelecek ay borçlu olursunuz zor durumda bırakırsınız. Özellikle kredi kartı kullananlar maaşlarının 2 3 katına kadar limitleri olup gelecek aya zararlı giriş yaparlar. Elimizdekilere göre alışverişlerimizi yapmamız gerekecektir yoksa çıkmaz bir yola girip gelecek ayda bu artış gösterebilir.

Tutumlu olarak paramızı doğru yerlere israf etmeyecek şekilde harcamamız gerekir. Gereksiz yere harcayacağınız para ve fazlası zarar olarak gelecek aylarda sıkıntıya girmemiz gerekecek. Aylık gelirimiz 1000 TL ise 1200 TL bize zarar olup hesabımızı kitabımızı bilerek devam etmemiz gerekecektir. İstediğimiz veya sevdiğimiz her şeyi almamamız gerektiği gibi bütçemizi aşıyorsa yettiği kadar devam etmeliyiz.

ayak
ayak

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu