Okul

Babaya Dayanma, Karıya Güvenme Atasözünün Anlamı

Maddi anlamda devamlı babanızdan beklenti içerisinde olmamalısınız, kadın ise başkalarının sözünden kolay etkilenir gün gelir çekip gider.

İnsanlar devamlı birilerine güvenerek hareket ederlerse ummadıkları bir zaman ne başlarına gelebilecekleri bilemezler. Kendi ayaklarının üstünde durmasını öğrenmeli. Başkalarından beklenti içerisinde olduğunda, arası kötü olduğu vakit ortada kalacağının göstergesidir. İnsanlar elindekileri, sahip olduklarını bilerek o şekilde hareket etmelidir. Karıya fazla güvenilmemeli insanlar bazen zenginlik peşinden koşabildikleri olabiliyor. Varlık içinde olunduğu sürece insanlar birbirlerine karşı güven içinde olurlar. Sahip olduklarını kaybettikleri zaman bunlarda ellerinden gitmiş olmaktadır.

Atasözünden anlamamız gereken babaya sırtımızı dayayarak iş yapmamalı, karıya güvenerek hayatımızı ona bağlamamalıyız. Kararlarımız doğru ve belli bir düzeyde olarak hareket edilmesi gerekmektedir. Mala mülke, eşe dosta kapılarak hareket edersek gün gelir rüzgarda savrulan yapraktan farkımız olmaz. Hayatta ilk önce kendi ayaklarımız üstünde durmasıın öğrenmeli, sonraki adımlarda ise insanlara güvenirken mutlaka şüphe payı bırakılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu