Okul

Bağımlılık İle İlgili Kompozisyon

Bir şey yada maddeye olan ileri derecede istek bağımlılıktır. Bağımlılık sadece zararlı maddelere değil her şeye olabilir. Bağımlılık çok ileri derecede olduğu zaman insanlar için zararlı olabiliyor. Hayatımızda her şeyin belli miktarı yararlı olduğu gibi bağımlılık derecesi de o şekildedir. Abartılı olup hayatımızdaki her şeyi bir adım geri plana atarak istediğimiz şeyin peşinde koşmaya başlarız.

Suya, havaya, sigara, bilgisayar, telefon, internet, resim her insanın farklı bağımlılıkları olabilir. Okumaya dahi insanların bağımlılığı olması onun dışında her şeyi bir adım geriye atmasıdır. İstediğimiz şeye karşı koyamadığımız gibi onu bir an evvel yapmamız gerekir. Onun dışında ilgi alanlarımız azalacağından çevremizdekileri görmezlikten geliriz. Her şeye eşit şekilde yoğunlaşmamız gereklidir.

Bağımlı olduğumuz şeye göre hayatımıza yön veririz. Bağımı olduğumuz fizyolojik ve psikolojik olarak kurulabilir. İhtiyaç duyarız ve ihtiyacımızı gidermek için ona sahip olmaya çalışırız. Bağımlılık sadece kişinin değil çevresindekilerin de yaşamını etkiler. Sizin bağımlılığınız başkalarını etkiler. İleri derecede olduğu zaman insanların ulaşmak için çok fazlasını yaparak ciddi sorunlar yaratır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu