Okul

Bahar İle İlgili Kompozisyon

Yeşilliği ve mutluluğun habercisi olan bahar insanlara huzur getirmektedir. Doğuş, tazelik ve canlılık gibi değerleri içinde barındırır. Hayata tutunmamızı sağladığı gibi yaşamın güzelliklerini ön plana çıkartmaktadır. Aşkın mevsimi olan bahar ateşin, suyun, havanın, toprağın barışıdır.

Bahar doğanın barıştığı en güzel mevsimdir. İnsanların keyifle geçirdiği havanın serinliğini yaşadığı dönemdir. Hayata barışla bakarak her yönüyle iyimser davranırlar. Gençlik çağlarının baharla birlikte yeni bir ömre başlamasıdır. Filizlenmeye başlayan ağaçlar yeşererek fidan gibi gökyüzüne kadar ulaşırlar. Baharın insanlara verdiği keyif hiçbir mevsimde olmayarak adeta çiçek açan bir bitki gibi yeşererek açılırlar. Hissedilen mevsim en güzel yaşanılan mevsimlerden biridir. Herşeyin başlangıcında mevsimlerin güzellikleri ve yaşanmışlıkları bulunur. Baharın ne denlice yaşanarak hayatımıza getirdiği değişiklikler önemli olmaktadır.

Bahar insanların bakışları ve görüşlerinin getirisidir. Güzellikler insanlara geldiği gibi yönlenerek değişimlere de sebep olur. İnsanların kararlarını vererek hayata geçirdiğimi mevsim olarak yeni başlangıçlar yaşanır. İnsan ömrünün en önemli dönemlerini oluşturmaktadır. Bir dönüm noktası olarak görülerek insan yaşamında belirginleşmeler yaşanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu